Ankastre Ürün Alırken Dikkat Edilecekler

Özellikle fırın, davlumbaz, buzdolabı, bulaşık makinesi ve ocak seçiminde ankastre ürünler, standart ürünlerden çok daha fazla tercih edilmektedir. Ancak ankastre ürün alırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ankastre ürünler her mutfağa uymaz. Bu nedenle öncelikle mutfağın ankastre ürünlere uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için gerekirse mutfak dolaplarının değişmesi gerekebilir. Yani bu cihazlar ancak özel mutfaklara uygundur. Bu nedenle satın alındığında standart ürünlerden daha fazla işlem gerektirir.
Ankastre bulaşık makinelerinin iki çeşidi bulunmaktadır: tam ankastre ve yarı ankastre. Tam ankastre bulaşık makinelerinde kontrol tuşlarının tamamı dolap içerisine gömülü olarak bulunurken, yarı ankastrede tuşlar dışarıda kalır.
Ankastre ocak alırken de ocağın boyutlarına dikkat edilmelidir. Ayrıca cam seramik ocak alınacaksa, bunun kullanımında çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Asitli gıdaların cam seramik ocaklara zarar vereceği göz önünde bulundurulmalıdır.
Ankastre mikrodalga fırın alırken de mikrodalga fırının kullanım amacını göz önünde bulundurulmalıdır. Mikrodalga fırın sadece buz çözme amacıyla kullanılacaksa ızgarasız mikrodalga fırın tercih edilebilir. Ancak aynı zamanda yiyecek pişirmede de kullanılacaksa mutlaka ızgaralı mikrodalga fırınları tercih etmelidir. Bütün bunlara dikkat edildiği takdirde mutfaklara en uygun ankastre ürün tercih edilebilir.

Önceki Sayfa